Zpět

Aktuality

Autorské čtení

Aktuality

Pondělí, 27/05/2024 Úžasné odpoledne plné kreativity na autorském čtení v kavárně!

Chemie pro nejmenší

Aktuality

Středa, 22/05/2024 Ve středu 15.5. navštívily naší školu děti z MŠ Sochora, oddělení Motýlků. Paní učitelka Petrlíková si zahrála na kouzelnici a hravou formou dětem vysvětila, jak přeměnit vodu na malinovku, proč plave vajíčko nebo co je lávová lampa. Děti byly bezprostřední, ochotně asistovaly nebo bádaly nad tím, jak to může fungovat. "Motýlci" si odnesli silný zážitek a my máme pocit, že jsou mezi nimi budoucí chemikáři.

Školička hrou pro budoucí prvňáčky

Aktuality

Pondělí, 20/05/2024 Dne 28.5.2024 se uskuteční setkání dětí a paní učitelek budoucích prvních tříd a přípravné třídy. Školička hrou je dlouhodobý projekt školy, který má za úkol seznámit děti s prostředím školy a s budoucími spolužáky, aby pro všechny proběhl nástup do první třídy v pohodové atmosféře. Více informací naleznete zde. 

Den jazyků v pohybu

Aktuality

Pondělí, 20/05/2024 V pátek 17. 5. probíhal na naší škole projektový den - Den jazyků, zaměřený na češtinu, angličtinu, němčinu a španělštinu. Žáci celého druhého stupně se zapojili do různých aktivit připravených pro tento den. Účastnili se vědomostních kvízů i soutěží a ve skupinách tvořili reklamní grafiku v jazyce, který si sami zvolili. Také spojili cizí jazyk s pohybem, kdy se v tělocvičně zahřáli, posílili svaly a protáhli se. Den byl skvělou příležitostí, jak propojit fyzickou aktivitu s učením jazyků a tvo…

Turnaj v beeballu

Aktuality

Pondělí, 20/05/2024 Ve středu žáci čtvrtého ročníku ve složení : Viktorie Adamová, Lukáš Brabec, Tomáš Galvánek, Václav Havrda, Matyáš Prelec a Nikola Rousová získali svou bojovností 1. místo.Žáci pátého ročníku ve složení: Matyáš Bečvařík, David Brabec, Viktor Hodvan, Matyáš Iser, Robin Popelka a Valentýna Tumová svým týmovým duchem dosáhli také zaslouženého vítězství.

Vítězství v soutěži Mladý zdravotník

Aktuality

Pondělí, 20/05/2024 V úterý 7. května se žáci naší školy zúčastnili soutěže Mladý zdravotník. Žáci v průběhu soutěže prošli šest stanovišť zaměřených na první pomoc. Akce probíhala ve spolupráci s členy Českého červeného kříže. Všichni žáci perfektně zvládli techniky zaměřené na záchranu života. Týmy 1.a 2. stupně vybojovaly úžasná dvě 1.místa. Všem gratulujeme a držíme palce v krajském kole.

McDonald´s Cup a účast našich žáků

Aktuality

Pondělí, 20/05/2024 Stejně jako každý rok, tak i letos se konal fotbalový turnaj McDonald´s Cup a to již 25. ročník.Dne 24.4.2024 se za naši školu zúčastnili žáci 2. a 3. tříd, kteří se umístili na 5. místě. Druhý květnový den byli naši školu reprezentovat žáci 4. a 5. tříd, kteří se umístili na krásném 3. místě.Chlapci z obou mužstev hráli velice dobře a zaslouží si velikou pochvalu. Gratulujeme a za rok to zkusíme znovu.

Třeťáci na Lesné

Aktuality

Čtvrtek, 02/05/2024 Žáci třetí třídy si na pár dní vyrazili objevovat krásnou přírodu v Krušných horách.

Matematická desítka

Aktuality

Čtvrtek, 02/05/2024 Kliknutím na nadpis článku zobrazíte více informací.

School running

Aktuality

Čtvrtek, 02/05/2024 Ve čtvrtek 25.4.2024 se na Základní škole Podkrušnohorská 1589 zúčastnilo 8 šikovných žáků z pátých a šestých tříd soutěže v anglickém jazyce. Už cestou v tramvaji jsme potkali soutěžící z jiných mosteckých škol. Po příchodu se nás ujali místní deváťáci a my jsme utvořili dívčí a chlapecký tým (vždy 2 z páté a 2 ze šesté třídy). Pak si vylosovali čísla družstev, která určila pořadí na startu a dostali plánek školy s trasou a malé občerstvení. Závod začal ve 12 hodin, týmy plnily různé úkoly v co…

Přejít na stránku: 24567

Partneři

           Fotbal na naší škole   Házená na naší škole    Spolupráce s městskou knihovnou v Mostě