Jméno:
Heslo:

COVID 19

Opatření ke koronaviru

Vážení zákonní zástupci. V souvislosti s šířením koronaviru v České republice vám předáváme tyto informace: 

Ve všech učebnách je žákům i pedagogům k dispozici mýdlo a papírové ručníky včetně techniky správného mytí rukou (viz fotografie). Žádáme Vás, abyste do školy posílali pouze děti zdravé, buďte ohleduplní ke svým dětem i k ostatním. Pokud jste pobývali v rizikových oblastech, prosím, nahlaste tuto skutečnost třídnímu učiteli, třídní učitelce nebo vedení školy. Pokud budeme všichni dodržovat nastavená pravidla, jsme přesvědčeni, že vše zvládneme bez zbytečné paniky a stresu. Děkujeme Vám za pochopení a spolupráci. 

Pravomoc přijímat opatření k zamezení šíření nákazy má primárně Ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice
Doporučujeme sledovat zejména webové stránky Ministerstva zdravotnictví 
Webová stránka MZČR věnovaná aktuální situaci v oblasti koronaviru
Kontakty na krajské hygienické stanice: 

Pravidla týkající se cestování do/ze zahraničí

Automatická karanténa pro osoby cestující z Itálie:
Ministerstvo zdravotnictví přijalo opatření, kterým nařizuje všem osobám s přechodným a trvalým pobytem v České republice pobývající na území ČR nad 90 dní nebo zaměstnaným na území ČR, které se navrátí od 7. března z Itálie (z jakéhokoliv regionu), aby se dálkově – např. telefonicky spojili se svým obvodním lékařem. Pokud jej nemají, tak s jakýmkoliv praktickým lékařem. Tento lékař pak bez dalšího – automaticky - rozhodne o nařízení karantény v délce 14 dnů.
Více: 

Pokud by škola měla poznatky o tom, že se některé dítě, žák nebo některý zaměstnanec navrátil po 7. březnu z Itálie a není v karanténě, pak doporučujeme oddělit tuto osobu od ostatních a spojit se s krajskou hygienickou stanicí nebo jeho obvodním lékařem.
V souvislosti s tímto opatřením doporučujeme Ministerstvo zahraničních věcí necestovat na území Itálie, viz AKTUÁLNÍ DOPORUČENÍ MZV ZDE.

Opatření ke koronaviru

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

Město Most uzavírá školy a ruší akce nad 100 lidí v souvislosti s koronavirem COVID-19

 
Město Most informuje, že na základě mimořádného opatření přijatého na dnešním jednání Bezpečnostní rady státu, je do odvolání zrušena od středy 11. března 2020 výuka v základních, středních a vyšších odborných školách. V základních školách zřizovaných městem Most nebudou fungovat družiny, školní jídelny ani zájmové kroužky. Mateřských školek se toto opatření nyní netýká. V důsledku přijímání preventivních opatření a oslabení pedagogického sboru však může dojít k přerušení provozu i u mateřských škol. Tuto situaci dále vyhodnocujeme.

Až do odvolání platí také zákaz kulturních a sportovních akcí s účastí nad 100 osob. U organizací zřízených městem Most se tento zákaz týká Městského divadla v Mostě, Divadla rozmanitostí, Střediska volného času, Sportovní haly Most (včetně tréninků), Městské knihovny Most a Aquadromu. Zrušeny jsou i všechny kulturní a sportovní akce pořádané městem Most. Toto opatření se týká i všech plesů v kulturním domě Repre.

 Více informací k mimořádnému opatření najdete:

 Odkazy

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Název školy: Základní škola, Most, Zdeňka Štěpánka 2912, příspěvková organizace

Zdeňka Štěpánka 2912,
Most
434 01

Telefon: 417 639 245
Mobil: 732 960 498

E-mail: sekretariat@zs10.cz

IČ: 47326239

bankovní spojení: 212463816/0600

datová schránka: m4zv8v7
Nástěnka
Kalendář akcí
Jídelníček
Home Základní škola Zdeňka Štěpánka
O škole
Rodiče
SPORT
Součásti školy
Školní jídelna

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy