logotyp

Spolupráce s Marienbergem

Na začátku školního roku 2017/2018 se žáci čtvrtých tříd naší školy zapojili do projektu „Za kulturou a poznáním města Marienberg“. Tento projekt byl ve spolupráci s městem Marienbergem a Podkrušnohorským technickým muzeem Most. Cílem projektu bylo umožnit žákům čtvrtých ročníků poznat město našich sousedů a seznámit se se stejně starými žáky, kteří v něm žijí a chodí do školy.

Ve dnech 12., 13. a 14. 9. 2017 se naši čtvrťáci vypravili se svojí třídní učitelkou do německého města Marienberg. Po příjezdu do marienberského muzea je přivítali žáci z Marienbergu se svou paní učitelkou. Po seznámení a navázání prvního kontaktu dostal každý žák brožovanou knížku s úkoly a textem o historii města Marienberg a  česko- německý slovníček. Žáci si užili připravený program v podobě prohlídky významných památek města spojenou s návštěvou muzea, kde si děti sestavily dřevěnou panenku „Marii“. Z Marienbergu žáci odjížděli v odpoledních hodinách, plni zážitků ze setkání.

V následujícím týdnu ve dnech 19., 20. a 21. 9. 2017 se naši noví přátelé z Německa přijeli podívat do Mostu. Po přivítání a prohlídce naší školy společně s našimi žáky navštívili kulturní památky města Mostu.  V kostele zhlédli krátký film o jeho přesunutí, v mosteckém divadle si prošli zákulisí a dílnu. Oběd měli žáci připraven v restauraci na hradě Hněvín s výhledem na naše město. Poslední společnou zastávkou bylo Podkrušnohorské technické muzeum v Kopistech, kde se děti seznámily s těžbou uhlí, svezly se v dopravním vozíku pro horníky, na vlastní oči viděly výbuch v hlubinném dole a vyzkoušely si razit chodbu.

Společná setkání byla nejen přínosná a naučná, ale také velmi zajímavá a dobrodružná.

Home Základní škola Zdeňka Štěpánka
Škola
AKTUALITY
Rodiče
SPORT
Družina
Školní jídelna

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy