logotyp

Basketbal

Fotbalisté, hokejisté a ostatní na basketbalu

V úterý 30. 1. 2018 proběhlo ve Sportovní hale v Mostě okresní kolo ZŠ v basketbale. Nás především zajímala chlapecká část soutěže, neboť jsme zde měli své želízko v ohni.
Účast jsme si vybojovali v městském turnaji, kde jsme za sebou nechali šest týmů a pouze jeden nás dokázal porazit. Společně s ním, a dalšími dvěma nejlépe postavenými družstvy z litvínovské sekce, jsme se měli možnost utkat právě v okresním finále.
Nejprve jsme hladce porazili hokejovou ZŠ z Litvínova (13:0) a pak také celkem bezpečně i chlapce z Meziboří. Rozhodující duel o vítězství a právo postupu do krajského kola nás čekal se “starými známými” ze 14. ZŠ Most, kteří nás porazili v městském kole. Na ně jsme se snažili už během jediné hodiny TV připravit, kdy jsme pilovali naší největší přednost - obranu a naši největší slabinu - střelbu. Úvod zápasu nám vyšel a ještě v poločase jsme především díky vynikající obranné fázi vedli. Ke konci utkání základní pětce trochu docházely síly a také koncentrace. Vinou toho se nám už nedařilo tak precizně bránit nejlepšího hráče soupeře a ten také rozhodl. Prohráli jsme 5:10. Při tom jsme měli několik vyložených šancí pod košem soupeře i samostatných nájezdů, skórovat se nám však nepodařilo.
Naši školu vzorně reprezentoval basketbalový tým složený především z fotbalistů, pár hokejistů a nesportovců. V řadách jsme měli pouze jediného hráče košíkové, který byl bohužel jediným “osmákem”, nedisponoval takovou silou ani rychlostí jako ostatní hráči a do základu zatím nepatřil. Ten bude muset ukázat svoje vůdčí schopnosti příští rok, neboť z této úspěšné sestavy zůstane na škole jako jediný.
Velké poděkování za obrovský úspěch patří těmto hráčům: Novák, Kůrka, Sapoušek, Kubíček, M. Haspra, Svoboda, Benda, Kapoun, Mašek a v okrskovém kole i Přenosil.

Většina z nich na fotografii při přebírání trofejí po turnaji. Na druhé spokojený trenér a autor článku Davignon.

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Název školy: Základní škola, Most, Zdeňka Štěpánka 2912, příspěvková organizace

Zdeňka Štěpánka 2912,
Most
434 01

Telefon: 417 639 245
Mobil: 732 960 498

E-mail: sekretariat@zs10.cz

IČ: 47326239

bankovní spojení: 212463816/0600

datová schránka: m4zv8v7
Home Základní škola Zdeňka Štěpánka
Škola
AKTUALITY
Rodiče
SPORT
Družina
Školní jídelna

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy