Jméno:
Heslo:

O škole ZŠ Zdeňka Štěpánka

O ŠKOLE                ŽÁCI                 RODIČE 


ŠKOLNÍ DRUŽINA             ŠKOLNÍ JÍDELNA          SPORT

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2020/2021

Vzhledem k minořádným opatřením v souvislosti s COVID 19 bude zápis probíhat bez osobní přítomnosti dětí. Upřednostňujeme podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonného zástupce ve škole pokud je to možné, podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole (datová schránka, email s elektronickým podpisem), případně dle konkrétní situace osobně do školy nebo poštou od 2 4. 2020 do 17.4.2020.
Máme vytvořené elektronické přihlašování zde. Využijte této možnosti.

Žádost o přijetí zde
Žádost o odklad zde
Žádost o přijetí do přípravné třídy zde

Opatření k vyhlášenému omezenému pohybu osob

Vážení zákonní zástupci

v souvislosti s vyhlášením karantény předáváme následující informace:
na základě rozhodnutí vlády ČR o omezení volného pohybu osob a dále z rozhodnutí vedení školy bude od 16. 3. 2020  minimálně do odvolání provoz školy omezen od pondělí do čtvrtka na dobu od 8:00 do 11:00 (vydávání potvrzené žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy). V pátek není vstup do školy povolen.
Za školu je kontaktní osobou:
Ing. Bc. Hana Šlachtová, tel.: 603 839 407 
email: hana.slachtova@zs10.cz
.

Platba za měsíc, kdy vaše dítě nenavštěvovalo družinu, vám bude vrácena při vyúčtování stravného. 

Děkujeme za pochopení.

Výukové materiály pro žáky na dobu uzavření školy

Výukové materiály a informace k práci doma jsou zasílány prostřednictvím SW Bakaláři. Zde jsou umístěné výukové materiály pro předměty 2. stupně k procvičení.
Pro žáky 1. stupně doporučujeme pro opakování matematiky  www.matyskova-matematika.cz

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

Město Most uzavírá školy a ruší akce nad 100 lidí v souvislosti s koronavirem COVID-19

 
Město Most informuje, že na základě mimořádného opatření přijatého na dnešním jednání Bezpečnostní rady státu, je do odvolání zrušena od středy 11. března 2020 výuka v základních, středních a vyšších odborných školách. V základních školách zřizovaných městem Most nebudou fungovat družiny, školní jídelny ani zájmové kroužky. Mateřských školek se toto opatření nyní netýká. V důsledku přijímání preventivních opatření a oslabení pedagogického sboru však může dojít k přerušení provozu i u mateřských škol. Tuto situaci dále vyhodnocujeme.

Až do odvolání platí také zákaz kulturních a sportovních akcí s účastí nad 100 osob. U organizací zřízených městem Most se tento zákaz týká Městského divadla v Mostě, Divadla rozmanitostí, Střediska volného času, Sportovní haly Most (včetně tréninků), Městské knihovny Most a Aquadromu. Zrušeny jsou i všechny kulturní a sportovní akce pořádané městem Most. Toto opatření se týká i všech plesů v kulturním domě Repre.

 Více informací k mimořádnému opatření najdete:

 Odkazy

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví

Opatření ke koronaviru

Vážení zákonní zástupci. V souvislosti s šířením koronaviru v České republice vám předáváme tyto informace: 

Ve všech učebnách je žákům i pedagogům k dispozici mýdlo a papírové ručníky včetně techniky správného mytí rukou (viz fotografie). Žádáme Vás, abyste do školy posílali pouze děti zdravé, buďte ohleduplní ke svým dětem i k ostatním. Pokud jste pobývali v rizikových oblastech, prosím, nahlaste tuto skutečnost třídnímu učiteli, třídní učitelce nebo vedení školy. Pokud budeme všichni dodržovat nastavená pravidla, jsme přesvědčeni, že vše zvládneme bez zbytečné paniky a stresu. Děkujeme Vám za pochopení a spolupráci. 

Pravomoc přijímat opatření k zamezení šíření nákazy má primárně Ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice
Doporučujeme sledovat zejména webové stránky Ministerstva zdravotnictví 
Webová stránka MZČR věnovaná aktuální situaci v oblasti koronaviru
Kontakty na krajské hygienické stanice: 

Pravidla týkající se cestování do/ze zahraničí

Automatická karanténa pro osoby cestující z Itálie:
Ministerstvo zdravotnictví přijalo opatření, kterým nařizuje všem osobám s přechodným a trvalým pobytem v České republice pobývající na území ČR nad 90 dní nebo zaměstnaným na území ČR, které se navrátí od 7. března z Itálie (z jakéhokoliv regionu), aby se dálkově – např. telefonicky spojili se svým obvodním lékařem. Pokud jej nemají, tak s jakýmkoliv praktickým lékařem. Tento lékař pak bez dalšího – automaticky - rozhodne o nařízení karantény v délce 14 dnů.
Více: 

Pokud by škola měla poznatky o tom, že se některé dítě, žák nebo některý zaměstnanec navrátil po 7. březnu z Itálie a není v karanténě, pak doporučujeme oddělit tuto osobu od ostatních a spojit se s krajskou hygienickou stanicí nebo jeho obvodním lékařem.
V souvislosti s tímto opatřením doporučujeme Ministerstvo zahraničních věcí necestovat na území Itálie, viz AKTUÁLNÍ DOPORUČENÍ MZV ZDE.

Opatření ke koronaviru

Pro školy - Aktivní školy

Vážení zákonní zástupci,
vašim dětem byly předány přihlašovací údaje do portálu Pro školy, kde budete mít možnost s dětmi procvičovat jejich znalosti napříč předměty. Přejeme mnoho úspěchů a radosti.
https://www.proskoly.cz/

Facebook školy

Facebook školy

Několik informací o škole

Několik informací o škole

Zřizovatel: Statutární město Most

IČ: 47326239

RED_IZO: 600083870

Datová schránka: m4zv8v7

Bankovní spojení: MONETA Money Bank   212463816/0600


Několik informací z historie

Historie 10. Základní školy v Mostě se začala psát v roce 1962, kdy byla škola vybudována z obytného domu č. 340 v ulici Václava Kopeckého, jak se nynější ulice Zdeňka Štěpánka jmenovala. Od 1. září 1964 zahájila škola výuku ve stávajících prostorách.

Současnost:

Zřizovatelem Základní školy Zdeňka Štěpánka v Mostě je statutární město Most. Objekt školy má 5 pavilonů - první a druhý stupeň, školní družinu se školní jídelnou, tělocvičnu a školní dílny. K budově patří víceúčelový sportovní areál, který byl otevřen 22. prosince 2006 po rekonstrukci a je využíván jak pro potřeby výuky školy, sportovní aktivity FK Most, tak i pro volnočasové aktivity žáků. Školní družina má statut cvičné školy průběžné pedagogické praxe pro výchovu a odborné vzdělávání žáků Střední pedagogické školy v Mostě.   
Škola má v letošním školním roce 27 tříd (16 tříd na prvním stupni a 11 tříd na druhém stupni). Otevřeli jsme i přípravnou třídu. Pro výuku jsou využívány odborné učebny - fyzika, chemie, výtvarná výchova, zeměpis, přírodopis, hudebna, dvě počítačové učebny s internetem, interaktivní tabule ve všech učebnách na 1. i 2. stupni.

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Název školy: Základní škola, Most, Zdeňka Štěpánka 2912, příspěvková organizace

Zdeňka Štěpánka 2912,
Most
434 01

Telefon: 417 639 245
Mobil: 732 960 498

E-mail: sekretariat@zs10.cz

IČ: 47326239

bankovní spojení: 212463816/0600

datová schránka: m4zv8v7
Nástěnka
Kalendář akcí
Jídelníček
Home Základní škola Zdeňka Štěpánka
O škole
Rodiče
SPORT
Součásti školy
Školní jídelna

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy