logotyp

Nástěnka

MOL liga

MOL liga

V sobotu 7. 12. 2019 se konal zápas MOL ligy (házená žen) mezi DHK Baník Most (Černí andělé) a DHC Slavia Praha. Někteří žáci naší školy doprovodili hráčky na hrací plochu při zahájení zápasu a celý zápas s nadšením sledovali. Žáci si tento zápas velice užili a svou velkou podporou a fanděním pomohli k zaslouženému vítězství Černých andělů. Hráčky se našim žákům odvděčily autogramiádou a fotkami.

Video zde

MOL liga

Kolik stojí čest - oslava 30. výročí 17. listopadu 1989

Kolik stojí čest - oslava 30. výročí 17. listopadu 1989

Pro současnou mladou generaci je sametová revoluce z listopadu 1989 již jen faktem významné historické hodnoty. To je důvod, proč jsme se na naší škole snažili zábavnou formou připomenout žákům atmosféru listopadových dní a představit jim v neposlední řadě hlavní aktéry této, z hlediska státoprávního a politického, zásadní demokratizační změny. Projektový den, který proběhl dne 15. 11. 2019 na naší škole, s názvem „Kolik stojí čest“, měl žákům přiblížit 30. výročí pádu komunistického zřízení a politické totality v naší zemi. Bylo skvělé, že se příprav na tento den chopili s překvapujícím zájmem žáci devátých tříd. Pro žáky 4. až 8. tříd tito žáci nachystali se svými učiteli podle pečlivě připraveného scénáře skvělý program. V úvodu realizace uvedeného programu a v rámci sametového happeningu připraveného žáky třídy 9. B jsme si společně zacinkali svými klíči na hřišti školy, abychom tak připomněli i v tomto ohledu listopadovou atmosféru.  Velmi kladně byla též hodnocena zážitková hra „Kolik stojí čest“, kterou nás v průběhu konání uvedené akce provázela za aktivní účasti žáků třída 9. A. V rámci projektového dne byla uspořádána též výstava s názvem „Střípky revoluce“, kterou pomohli instalovat žáci třídy 9. C v sálku školy. Současně na návštěvě výtvarné dílny na „Chodníčku svobody“ zde, na místě takto označeném, zanechali návštěvníci kresbu svého klíče. Po celou dobu realizace projektového dne byly vedeny diskuse a vyprávění svým obsahem související s oslavovanou významnou státní a politickou změnou.  Žáci zhlédli dobové dokumenty a také např. film „Z deníku Ivany A., Rekonstrukce demonstrace 17. listopadu 1989“. Za organizační zajištění a pohodový průběh patří všem zúčastněným vřelý dík. Uvedená akce měla nesporně též sekundární význam, a to v oblasti schopnosti spolupracovat v týmech, a to, ať již v těch, kde se zúčastnili jen žáci, tak v těch smíšených, kde spolupracovali žáci společně s učiteli. Učitelé získali další zkušenost využitelnou při potřebě organizovat další podobné akce s využitím aktivity svých žáků. Navíc jsme získali zkušenosti s organizací projektu a prohloubili si své komunikační
a kooperační kompetence.

Kolik stojí čest

Vánoční sbírka pro opuštěná zvířátka

Vánoční sbírka pro opuštěná zvířátka

Záložka do knihy spojuje školy

Záložka do knihy spojuje školy

Podpora technického a polytechnického vzdělávání

Město Most ve spolupráci s investory ze SPZ Joseph natočilo krátké motivující video, které se týká podpory technického a polytechnického vzdělávání. 

Video můžete shlédnout ZDE


Turnaj „O pohár primátora města Mostu ve florbalu“ pro žáky 1. stupně základních škol

Dne 16. 10. 2019 se naše škola zúčastnila 5. ročníku turnaje „O pohár primátora města Mostu ve florbalu“. Soutěžili jsme ve dvou kategoriích - mladší žáci ze 2. - 3. třídy a starší žáci ze 4. - 5. třídy.

Mladší žáci obsadili krásné 3. místo a starší žáci se umístili na 2. místě, přičemž od celkového vítězství je dělil jediný gól, a to v rovnocenném a do poslední minuty napínavém utkání.

Všem žákům děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a gratulujeme ke skvělému umístění.

Školička hrou

Školička hrou

Pěvecké vystoupení a Dílničky pro šikovné ručičky

Dne 3. 10. 2019 se žáci třídy 2. C naší školy a děti Mateřské školy, Most, Hutnická 2938, příspěvková organizace sešli v prostorách Mateřské školy Pastelka, aby si společně zazpívali a vyrobili podzimní výzdobu – roztomilé ježky. Děti si pod vedením pedagogů Mgr. Adriany Novákové a Ivany Šímové vzájemně předaly nové informace z oblasti přírodních věd. Vzhledem k tomu, že se dětem akce moc líbila, přislíbily si další spolupráci.

Spolupráce s Mateřskou školou

Nechme rozkvést park Střed

Dne 3. 10. 2019 se dvě oddělení školní družiny naší školy, pod vedením vychovatelek Petry Mandákové, DiS. a Šárky Maškové, zúčastnily akce města Mostu „Nechme rozkvést park Střed“. Děti vyrobily květiny z papíru, které do parku odvezly a vyzdobily jimi kousek parku.

Kvetoucí park

Deváťáci položili své kameny na památku.

Deváťáci položili své kameny na památku.Žáci devátých ročníků zahájili novou tradici - položení ručně malovaného kamene na památku. Kameny se jim povedly. Děkujeme Ing. Petře Polcarové za to, že se žákům věnovala a zahájila s nimi novou tradici školy.

Nová tradice - malované kameny

Za uhlím a permoníky

"Za uhlím a permoníky" - krásná akce. Děkujeme kolektivu Ekologického centra Most pro Krušnohoří za skvělý program, který se našim žákům moc líbil.

http://www.ecmost.cz/clanky.php?page=permonici1

Rys ostrovid - RÝša u nás ve škole

Rys ostrovid - RÝša u nás ve škole28.2.2019 nás navštívil RÝša - rys ostrovid se svým pánem. Měli jsme besedu, a víme, že je nutné rysy u nás v republice chránit. Pomozte nám i vy.

Rys ostrovid

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Název školy: Základní škola, Most, Zdeňka Štěpánka 2912, příspěvková organizace

Zdeňka Štěpánka 2912,
Most
434 01

Telefon: 417 639 245
Mobil: 732 960 498

E-mail: sekretariat@zs10.cz

IČ: 47326239

bankovní spojení: 212463816/0600

datová schránka: m4zv8v7
Home Základní škola Zdeňka Štěpánka
Škola
AKTUALITY
Rodiče
SPORT
Družina
Školní jídelna

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy