Zpět

Aktuality 5.B

Předvánoční bruslení jsme si užili

Aktuality 5.B

Pátek, 03/12/2021 Na venkovním kluzišti u 1. náměstí si žáci 5.A a 5.B vyzkoušeli, co všechno na bruslích dovedou. K tomu si půjčili hrazdičky i gumové velryby. Lekci krasobruslení jim dala kamarádka, která se tomuto sportu věnuje. Společná honička na ledě také nechyběla a děti si tak mohly užít kluziště jen pro sebe. Už se těší, až v novém roce půjdeme znovu. 

Páťáci se od ilustrátora učili jeho řemeslu - 5.B

Aktuality 5.B

Úterý, 23/11/2021 Známý ilustrátor dětských knížek Adolf Dudek zavítal se svou interaktivní show do mostecké knihovny. Děti z 5.B se tohoto setkání zúčastnily a náležitě si jej užily. Dozvěděly se mnoho o tom, co práce ilustrátora obnáší, prakticky si vyzkoušely jednoduchost kresby. Následně si ve škole ve výtvarné výchově prohlédly knihu obrázků a říkadel a k jednomu z nich samy ilustraci nakreslily.

Náš žák skvěle reprezentoval o prázdninách na ME v ploché dráze

Aktuality 5.B

Čtvrtek, 16/09/2021 Letošní páťák Karel Průša o prázdninách závodil na Mistrovství Evropy na Ukrajině ve městě Rovno. Postoupil sem po skvělém umístění na červnovém MČR. Mezi 24 závodníky se umístil na krásném čtvrtém místě a nebýt pádu, mohlo být umístění vyšší. Na motorkách jezdí Kája už několik let a letošní podzim bojuje o titul mistra republiky, kde vede tabulku. Gratulujeme a držíme palce do dalších závodů. 

Páťáci se učili v knihovně

Aktuality 5.B

Středa, 15/09/2021 Žáci 5.B se minulou středu učili v knihovně. Zavedla je sem beseda o slovech a jazyku, kde se mimo jiné dozvěděli, jak mohou po celý školní rok soutěžit se svými čtenářskými deníky. Děti si prohlédly celou knihovnu, hledaly zde informace o naší hymně, vyzkoušely si, jak se dají půjčit deskové hry. Odešly domů s přihláškami do knihovny, aby sem mohli začít chodit sami za zábavou. Samotnou cestu si zpříjemnili sportovními soutěžemi na Šibeníku, kde si dokonce chvíli opakovali matematiku. Takže nak…

Přejít na stránku: 1

Partneři

           Fotbal na naší škole   Házená na naší škole    Spolupráce s městskou knihovnou v Mostě