Zpět

School running

Zpět na seznam článků

Ve čtvrtek 25.4.2024 se na Základní škole Podkrušnohorská 1589 zúčastnilo 8 šikovných žáků z pátých a šestých tříd soutěže v anglickém jazyce. Už cestou v tramvaji jsme potkali soutěžící z jiných mosteckých škol. Po příchodu se nás ujali místní deváťáci a my jsme utvořili dívčí a chlapecký tým (vždy 2 z páté a 2 ze šesté třídy). Pak si vylosovali čísla družstev, která určila pořadí na startu a dostali plánek školy s trasou a malé občerstvení. Závod začal ve 12 hodin, týmy plnily různé úkoly v co nejkratším čase. Po 14 hodině doběhlo poslední 16. družstvo a nastalo napjaté očekávání na výsledky soutěže. Výsledky se žáci dozvídali od konce, což je udržovalo v napětí. Naše dívčí družstvo složené z Andrey Podhorné, Denisy Lukášové, Adély Bechyňské a Kateřiny Janatové, skončilo na pěkném 5.místě. Chlapecký tým, tvořený Lukášem Hellerem, Davidem Kněžkem, Filipem Lukešem a Davidem Malým, se umístil na úžasném 2.místě.