logotyp

Vánoční turnaj ve florbale

Školní vánoční turnaj ve florbalu

Pro zpestření posledního dne školy (22. 12. 2017) a pro pobavení žáků i učitelů jsme se rozhodli uspořádat školní vánoční turnaj ve florbalu. Ten se skládal ze tří částí - první obstaraly čtyři třídy z šestého a sedmého ročníku, druhou čtyři nejstarší třídy a ve třetí části se oba vítězové mohli utkat s týmem zaměstnanců. 
Soutěž měla solidní sportovní úroveň, kdy především vítěz mladší kategorie (7. C) předváděl perfektní hru (tři vítězství a skóre 12:0 budily respekt). Vrcholem ale byla dvě utkání s učiteli. Nejprve proti nim nastoupila právě 7. C a byla těsně poražena 4:3. To se ale pedagogové na hřišti trochu hledali, neboť se při podobné činnosti viděli vůbec poprvé a bylo to především na souhře hodně znát. Avšak druhý zápas s vítězem starších (8. B) se pomalu měnil v jednoznačnou záležitost a po pěti vstřelených brankách do sítě žáků jsme raději přestali góly počítat.
Za zmínku stojí sestava dospělých. V obraně nastoupil velice nepříjemný britský dobyvatel (D. Havel) a nebýt dvou vyloučení od spravedlivé sudí (Sára B. Z 9. A), tak neopustil hrací plochu. Zápas ho zcela pohltil a nikoho za sebe do hry nepustil. Společně s ním vzadu dodávala vážnost celé akci v reprezentačním dresu nastoupivší asistentka (A. Mansfeldová). Byla též pro soupeře neprostupná a jen znak lva na prsou jí bránil, aby se více odvázala a brala svůj výkon méně zodpovědně. Branku nebezpečným střelám uzamkla gólmanka (P. Kocourková), které stačilo zaujmout na brankové čáře správné postavení a pak už jí jen míčky trefovaly. Pouze ze slušnosti jich jen pár nechala proniknout za svá záda.
V útoku čarovaly dvě lehčí ženy (P. Mašek a K. Šlachta). Jejich individuální technika i vzájemná spolupráce přiváděly protivníky k šílenství. Tam, kde bylo potřeba, záplatovaly sestavu uklízečka (M. Klimeš) a kuchařka (J. Davignon). Tím bylo bohatě překročeno základní pravidlo, že na hřišti se musí vždy nacházet alespoň jedna dívka nebo žena.
Nejen kreativní oslavy vstřelených branek byly hráčům odměnou. Turnaj probíhal pod “přísným” okem vedení školy a právě z rukou paní ředitelky převzaly vítězné žákovské týmy sladkou odměnu a 7. C dokonce dvě “šáňa” - samozřejmě nealko.
      Bezprostředně po skončení měla akce kladné ohlasy, tak by se snad v budoucnu mohlo něco podobného opakovat?

 Zapsal: Mgr. Jan Davignon - kuchařka

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Název školy: Základní škola, Most, Zdeňka Štěpánka 2912, příspěvková organizace

Zdeňka Štěpánka 2912,
Most
434 01

Telefon: 417 639 245
Mobil: 732 960 498

E-mail: sekretariat@zs10.cz

IČ: 47326239

bankovní spojení: 212463816/0600

datová schránka: m4zv8v7
Home Základní škola Zdeňka Štěpánka
Škola
AKTUALITY
Rodiče
SPORT
Družina
Školní jídelna

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy